Z generace na generaci

18. května 2015 v 19:33 | Veselá pesimistka |  Tématické krátké příběhy
Máte ve vaší rodině nějakou tradici, věc nebo vlastnosti či povolání, které se dědí z generace na generaci? :)

Já jsem dlouho přemýšlela o naší rodině, jestli něco takového máme. Samozřejmě máme takové zvyky jako běžné rodiny: oslava Vánoc, Silvestra, Velikonoc, Dušičky a nesmí chybět ani oslavy narozenin či svátků. To jsou ale všechno takové ty běžné dny, které slaví snad každý. Máme ale něco co se u nás dědí? Něco zvláštního?

Po delším přemýšlení jsem si vzpomněla na dva obrazy, které jsou od mých praprarodičů. Mně osobně se tyto obrazy nelíbí. Jeden je oválný s náboženskými výjevy orámovaný zdobeným dřevem a druhý zobrazuje velkou vázu s bohatou kyticí jakýchsi květin. Z druhého obrazu jsem měla jako malá vždy trochu strach, protože když se setmělo, vypadal hrozně strašidelně kvůli tmavým barvám. Každopádně moji rodiče i babička s dědou na ně nedají dopustit, protože je to podle nich velká vzácnost.

Dále se u nás ale dědí i vlastnosti. Jsme jak já říkám takový "splachovací nerváci" - to znamená, že se strašně rychle naštveme, ale stejně tak rychle se uklidníme. U nás touto diagnozou trpím já, můj bratr, táta, děda a podle vyprávění i praděda. Takže se dá říct, že tohle je vlastně také takové malé dědictví.

A co se naopak nedědí v naší rodině z generace na generaci?

Nejspíše slavení svátků, které pocházejí hlavně z Ameriky. Je to celkem logické, protože v době, kdy byla moje babička nebo i prababička na příklad v mém věku, nebyl žádný Valentýn nebo Halloween. Takže tyto svátky se u nás vážně neuchytily a to ani u mě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama