Ochutnávka z Londýna

18. května 2015 v 21:51 | Veselá pesimistka |  Já a mé okolí
Před dvěma lety jsem byla v Londýně, a protože jsem přemýšlela nad tématem, o kterém bych psala, přišel mi Londým skvělým tématem. Bohužel semi ale několik fotek nedopatřením smazalo :(, takže pár fotek použiji z internetu, ale většina fotek je mé výroby.

Moje cesta začala kolem desáté hodiny večerní, kdy jsem nastoupila do luxusního autobusu, kde jsem měla strávit 22 hodin. Během noci jsem se samozřejmě moc nevyspala, ale s tím člověk už prostě počítá.
Druhý den kolem dopoledne, jsme se ocitli v přístavu odkud jsme jeli obrovským trajektem, který byl vážně obří! Byly zde různé kavárny, restaurace nebo i obchody s parfémy atd. Nicméně já si cestu moc neužila, protože v tu dobu byl celkem velký vítr, takže se loď stala doslova kolebkou a to pro mě nebylo nic dobrého.

Ale poté jsem již viděla tyto bílé útesy v přístavu Dover a to už byla Anglie. Cíl mé cesty. :)
Mě ale čekala ještě dlouhá cesta do samotného hlavního města, a tak jsme byli na konci cesty asi až v půl sedmé večer. Na parkovišti na mě už čekala rodina, která byla vážně skvělá - byli milí, laskaví a vůbec jim nevadilo, že s jazykem mám trochu problémy. Věřte mi, že mluvit ve škole a mluvit s rodilým mluvčím je vážně obrovský rozdíl! A já jsem z toho byla tolik rozhozená, že jsem pletla i základní zájmena :D

Poté následovalo 5 dní plných památek, umění a obdivování míst v Londýně. Je tam toho tolik, že kdybych měla o všem něco říci, byl by tento článek vážně hoodně dlouhý. Navíc jsem ani já sama neviděla zdaleka vše, co Londýn nabízí. Ale i přesto se vám pokusim přiblížit podle mě ty nejzajmavější věci, které jsem zde viděla.


London's eyeTuto atrakci zná snad každý, i ten kdo v Londýně nebyl. Ani já jsme neodolala a tak jsem si pořídila alespoň několik fotek tohoto kolosu. Osobně mě ale jeden ze symbolů Londýna - OKO - celkem zklamal. Vstupné je opravdu hoodně vysoké ( i podle Angličanů) a působí to na mě spíše jako "ždímání peněz z turistů".


Westminster abbey


Opět další nejznámější symbol Londýna. Vážně neznám nikoho kdo by neznal Big Ben. Měla jsem i to štěstí, že jsem se zúčastnila prohlídky interiéru a tak jsem se ocitla v úžasných místnostech s detailním zdobením. Pokud budete mít možnost, jít si problédnout budovu i uvnitř, tak určitě neváhejte! :) Ale fotit se uvnitř bohužel nesmí :(


Ta architektura je vážně nádherná! Ale takových domů (nebí spíš sídel) , ze kterých na vás dýchá historie, je v Londýně spousta!


A ještě jedna fotka Oka z parku u Westminsteru :)

Shard


Stejně jako Big Ben patří mezi dominanty historického Londýna, patří i Shard tzv Střep mezi dominanty moderny v Londýně. Dále je sem zařazena i tzv Okurka, kterou jsitě také znáte.
Mě samotné se bohužel nepodařil zachytit kontrast historické a moderní části hlavního města, ale je to vážně dech beroucí. Alespoň pro ukázku vypůjčené foto:

Piccadilly


Další turisty oblíbené místo. Najdete zde spoustu obchodů se suvenýry (jako na každém rohu), ale také klidně třípatrové obchody s botami. Je to prostě typické místo pro turisty - obchody, restaurace, hrající hodiny, postavy které baví turisty atd.


Typická postava kterou zde můžete potkat :)


Buckingham palace


Další poznávací znak Londýna. Je to krásné sídlo, které je nejspíš vždy hojně okupováno turisty :D


St. James parkÚžasné místo! Můžete si zde koupit kávu nebo zmrzlinu v kelímku. Je to krásné a uklidňující místo. Lidé zde sedí u vody nebo jen tak na trávě, krmí kachny nebo veverky (ano veverky!), které jsou zvyklé na lidi, takže si berou jídlo i přímo od vás z rukou.

Tower of London


Další památka ze které čiší historie. Jsou zde havrani, kteří mají chránit celý Londýn - je o nich i určitá pověst, kterou si ale už bohužel nepamatuji :( . Dále zde můžete potkat takové historické postavy, které vždy v určitou dobu sehrávají divadelní scénky. Můžete si také prohlédnout korunovační klenoty nebo nahlédnout do historie královské rodiny.

Downing StreetVýznamná ulice - již několik století je sídlem nejvýznamnějších představitelů vlády - ministra financí a předsedy. Tady bylo snad nejvíce lidí, pokud to srovnám s ostatními místy :D

Greenwichský poledníkNebo-li nultý poledník. Kdo byl v Londýně a nemá tuhle fotku, jako by nebyl! :D

Modern art museum a British MuseumLondon - British Museum - London, London
http://www.trekearth.com/

Opět ukázka toho, že Londýn je moderní ale neztrácí přitom ani svou historii. V British Museum je několik stovek oddělení a na jeho prohlédnutí by jste potřebovali několik dnů! Je ale vážně úchvatné kolik historických věcí zde je. Co se týká moderního musea, pro mě to bylo trochu divné, možná proto, že se v tomto směru příliš nevyznám. Příkladem moderního umění jsou lidé, kteří na obrázku sedí - střídavě běhali a sedali si což byl také druh moderního umění - zajímavé že ano? Navíc jsme zažila v tomto muzeu i požární poplach! :D A samozřejmě je zde onen známý most, který měl svou roli ve filmu Harry Potter :)

Ostatní z Londýna :)


Spousta a spousta lidí :D - to je ale v každém hlavním městě, takže nic až tak neobvyklého.

alapizza.co.uk.

Tradiční jídlo fish'n'chips - měla jsem čest toto jídlo ochutnat a je vážně skvělé. Co se mi ale nelíbí je to, že Angličané jedí téměř pořád (až na výjimky) nezdravé a rychlé jídlo. Celý týden jsem jedla pouze hranolky, hamburgery, cheeseburgery atd. a musím říct, že po týdnu jsem toho měla fakt dost! Ale musím pochváli snídaně - toasty s džemem, mléko, lupínky, džus. No ale obědy dost chabé, pouze sandwich a malé brambůrky nebo cibulové kroužky.

www.zweifel.ch

A samozřejmě typické octové brmabůrky, které jsou skvělé (podle mě). :)

www.stitchfashion.com
Tohle potěší nejspíše slečny. Já jsem si to také užívala! Tričko za 2 libry?! No kdo by to nebral! Domů jsem si přivezla spouustu triček, džín ale také naušnic nebo kabelku. Primark je vážně skvělý! Navíc mají eko tašky! :)


Tohle je malá hrstka z Londýna - podle mě to nej. Více věcí už sem dát nestihnu, možná příště ;).
Samozřejmě jsem také neviděla vše a všude jsem nebyla, takže určitě jsou ještě lepší místa. Ale tohle je taková malá ochutnávka pro ty, kteří uvažují do Londýna jet. Radím vám - jeďte stojí to za to! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama