Jak by vypadal černobílý svět

28. května 2015 v 16:29 | Veselá pesimistka |  Tématické krátké příběhy
Umíte si představit svět bez širokého spektra barev? Bez červené, žluté, modré, zelené, fialové, růžové atd. Já osobně si tohle vůbec neumím představit. Vždyť jen když se otočím po svém malém pokoji, naleznu zde širokou škálu různých barev. A představa, že tyto barvy by neexistovaly, mi trochu nahání hrůzu...

Jaký by to byl svět bez červených jahod, modré oblohy, zelené letní trávy a vůbec bez všech krásný pestrých květin, stromů a různých dalších rostlin nebo bez úžasných zvířat, které vytvořila sama příroda ve své paletě odstínů.
A vůbec...dokážete si představit svět bez duhy?! Po každém dešti, když se skrz mraky derou paprsky ŽLUTÉHO světla, doufáme, že se objeví onen barevný pruh. Jaké by to asi bylo, kdyby už lidé nemohli doufat v duhu, ale pouze v jakýsi pás směsi bílé a černé barvy,a kdybychom nemohli jíst červené jahody, ale pouze černé nebo bíle?

Jak by asi skončil svět, existující pouze ve dvou barvách? Podle mého názoru špatně. Vždyť i barvy v nás vyvolávají emoce, zlepšují nebo naopak zhoršují nám náladu a mají v sobě určitý typ energie. Jak by to funguvalo, kdyby byla jen BÍLÁ A ČERNÁ?

Lidé by byli více smutní, protože černá, jak je veřejně známo, je barva smutku. No jen si představte: ráno vstanete a z okna na vás bude svítit černé světlo (jde to vůbec? :D), půjdete na koupaliště to černé vody a budete jíst černou černou zmrzlinu - no není to trochu více depresivní?

Naopak bílá, což je barva čistoty, by v nás mohla vyvolávat pocit sice lepší než barva černá, říkáte si, ale opět si to představte: vstoupíte do nějaké budovy a vše je bílé, možná zahlédnete nějaký ten odstín černé barvy ve stínech, ale to je vše. Působí to také trochu strašidelně, že ano? Takové sterilní a odtažité prostředí...

Tak jak by fungoval svět ve smůtném a odtažitém prostředí? Lidé by byli ledoví jako kus ledu, více uzavření a už vůbec by se nechtěli bavit. Víte proč? Protože přece i na té správné párty hrajou svou roli barvy - černý drink, černá a bílá světla by nebylo asi to pravé. Napadá mě jen jediný typ lidí, kterým by se tento svět snad i líbil - emaři a jim podobné skupiny.

Takže kdo tvrdí, že černá a bílá jsou nejlepší barvy, plete se. Určitě i jemu by za chvíli chyběla duha! Takže buďmě rádi za barvy, protože jinak by svět stál za nic...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama